Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Katalog

Logowanie
Home Banknot wydany z okazji Beatyfikacji JPII

Banknot wydany z okazji Beatyfikacji Jana Pawła II

Banknot wydany z okazji Beatyfikacji Jana Pawła II. Jest to już nasz a trzecia prywatna emisja i tak jak w pozostałych, zachowana została forma numizmatu. Również tutaj umieściliśmy poniższe zabezpieczenia:

- znaki świecące w świetle ultrafioletowym

- nazwisko projektantów również świecące tylko pod wpływem światła UV

- rysunek Recto-verso herbu papieskiego

- indywidualny numer, nadawany każdemu banknotowi

- papier z unikalną teksturą

 

Na awersie banknotu umieszczono w centralnej części postać Jana Pawła II. Pomiędzy jego rękami napis „Totus Tuus”. Wyżej znajduje się tytuł banknotu: „Beatyfikacja Jana Pawła II”. Po lewej stronie umieszczono kolejno herb Polski z datą beatyfikacji, a dalej rysunek Recto-verso herbu papieskiego Jana Pawła II. Na lewym krańcu banknotu umieszczono umowną wartość banknotu. Tłem dla awersu jak i rewersu jest siatka zbudowana ze stylizowanych liter TT oznaczających skrót od słów Totus Tuus.

Rewers przedstawia w środkowej części szkic placu i bazyliki Św. Piotra, obok cytat Jana Pawła II. W dolnym lewym rogu widnieje klauzura świadcząca, iż nie jest to środek płatniczy, a tylko banknot kolekcjonerski. Powyżej i również po prawej stronie znajduje się indywidualny numer każdego banknotu, dla tego serię oznaczyliśmy literami AC. Dalej po prawej stronie znajduje się druga część rysunku Recto-verso z herbem papieskim oraz umowna wartość banknotu.

· Data emisji: 15 kwietnia 2011 r.

· Nakład: 100 sztuk

· Wymiary: 138 x 69 mm

· Cena emisyjna: 10 zł